Ubezpieczenie OC dla radcy prawnego – którą polisę ubezpieczeniową wybrać?

Posted on

W nieustannie zmieniającym się świecie prawnym posiadanie doradcy, który nadąża za zmianami, jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Doradcy prawni pomagają swoim klientom poruszać się po skomplikowanych kwestiach prawnych i chronić ich interesy w procesie. Posiadanie konsultanta prawnego daje swojej firmie jasność i kierunek, dzięki czemu można być gotowym na wszystko, co przychodzi na swój sposób. W tym samym czasie, o konsultant prawny również pochodzi z jego sprawiedliwego udziału ryzyka. Dlatego tak ważne jest, aby mieć wszystkie właściwe ubezpieczenie w miejscu, aby chronić się przed stratami finansowymi, jeśli coś pójdzie nie tak. W tym blogu, weźmiemy bliżej przyjrzeć się, co ubezpieczenie odpowiedzialności dla radcy prawnego jest, jak również, który rodzaj ubezpieczenia odpowiedzialności jest dla Ciebie.

Co to jest ubezpieczenie OC dla radcy prawnego?

Kiedy pracujesz z firmą prawniczą, jesteś więcej niż prawdopodobne, za pomocą konsultanta prawnego. Konsultant prawny jest doradcą, który pomaga firmie poruszać się po systemie prawnym, skutecznie chroniąc swoje interesy w procesie. Jeśli konsultant prawny staje się zaangażowany w sporze, firma, na której pracują jest prawnie odpowiedzialny za wynik. Ten rodzaj ubezpieczenia jest niezbędny dla każdego, kto jest zaangażowany w spór lub doradza klientowi, który jest zaangażowany w spór. Obejmuje to prawników, Paralegals i konsultantów prawnych. Z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, jesteś chroniony przed stratami finansowymi, jeśli ktoś zostanie ranny lub spowoduje szkody podczas pobytu na terenie firmy lub podczas świadczenia usług dla klientów. W zależności od wybranego pokrycia, możesz być pokryty za obrażenia ciała lub szkody majątkowe wyrządzone innym osobom lub lokalowi. W niektórych przypadkach można również pokryć koszty obrony prawnej.

Kiedy pracujesz z firmą prawniczą, jesteś więcej niż prawdopodobne, za pomocą konsultanta prawnego

Rodzaje ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej dla konsultantów prawnych

 • PIP Coverage – chroni Cię przed wydatkami medycznymi dla poszkodowanej osoby lub uszczerbkiem na jej zdrowiu spowodowanym Twoim zaniedbaniem. – Professional Indemnity (P.I.) Coverage
 • Jeśli zostaniesz pozwany za szkody, to jest to pokrycie, którego będziesz potrzebował, aby zapłacić drugiej stronie opłaty prawne i odszkodowania, jeśli zostaniesz uznany za odpowiedzialnego.
 • Summed-up Loss Coverage (S.L.C.)
 • Zapewnia zryczałtowaną wypłatę w przypadku, gdy jesteś zaangażowany w roszczenie odpowiedzialności i przegrasz sprawę.
 • Podsumowanie.

Ochrona przed obrażeniami ciała

Pokrycie PIP jest jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla konsultanta prawnego. Pokrycie PIP ma na celu ochronę w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny na terenie firmy lub gdy zostanie ranny podczas gdy na terenie firmy świadczy usługi dla klientów. Pokrycie PIP jest wymagane przez większość państw i jest zwykle zawarte w polityce jako „wymagane” pokrycie. W rzeczywistości, w większości przypadków, nie ma możliwości zakupu pokrycia PIP oddzielnie. Pokrycie PIP jest zazwyczaj dostępne w jednej z dwóch form: „No Fault” i „Third Party”. ” Pokrycie PIP „No Fault” płaci za koszty leczenia, jeżeli ktoś doznał obrażeń na terenie Państwa firmy. Jeżeli ktoś doznał obrażeń podczas pobytu na Państwa terenie, pokrycie PIP pokrywa koszty leczenia i utraconych zarobków. Pokrycie PIP ma na celu ochronę Państwa przed wszelkimi stratami finansowymi, jeżeli ktoś zostanie ranny na terenie Państwa nieruchomości, niezależnie od tego, kto ponosi winę. ” Third Party ” Pokrycie PIP ma na celu ochronę Państwa w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny na Państwa terenie lub podczas świadczenia usług dla Państwa klientów. Pokrycie PIP ma na celu ochronę Państwa w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny na terenie Państwa zakładu lub podczas świadczenia usług dla Państwa klientów, niezależnie od tego, kto ponosi winę.

Jeśli zostaniesz pozwany za szkody, jest to pokrycie, które będzie potrzebne, aby zapłacić drugiej stronie opłaty prawne i odszkodowania, jeśli zostaniesz uznany za odpowiedzialnego

Jeśli zostaniesz pozwany za szkody, jest to pokrycie, które będzie potrzebne, aby zapłacić drugiej stronie opłaty prawne i odszkodowania, jeśli zostaniesz uznany za odpowiedzialnego. Pokrycie P.I. jest zazwyczaj zawarte w polisie jako „wymagane” pokrycie. W rzeczywistości, w większości przypadków, nie ma możliwości zakupu pokrycia P.I. oddzielnie. Pokrycie P.I. jest zazwyczaj dostępne w jednej z dwóch form: ” Negligence ” i ” Comprehensive „. ” Ubezpieczenie od zaniedbania ” P.I. zwykle chroni Cię przed wyrokiem pieniężnym, jeśli okaże się, że w jakiś sposób dopuściłeś się zaniedbania. Możesz zostać pozwany przez kogoś, kto uważa, że został ranny podczas pobytu na terenie firmy lub podczas świadczenia usług dla klientów, a osoba pozywająca Cię ma pokrycie P.I. ” Kompleksowe” pokrycie P.I. ma na celu ochronę Państwa w przypadku, gdy ktoś zostanie poszkodowany w Państwa lokalu lub podczas świadczenia usług dla Państwa klientów. Pokrycie P.I. ma na celu ochronę Państwa w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny podczas przebywania na Państwa terenie lub podczas świadczenia usług dla Państwa klientów, niezależnie od tego, kto ponosi winę.

Pokrycie S.L.C. zapewnia zryczałtowaną wypłatę w przypadku, gdy jesteś zaangażowany w roszczenie odpowiedzialności i przegrasz sprawę. Ubezpieczenie S.L.C. jest zazwyczaj oferowane razem z ubezpieczeniem P.I. Jeżeli posiadają Państwo ubezpieczenie S.L.C. i są zaangażowani w roszczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej, firma wypłaci Państwu kwotę roszczenia do wysokości limitów określonych w polisie. Jeżeli roszczenie przekracza limity S.L.C., płacą Państwo dodatkowo. Pokrycie S.L.C. jest zazwyczaj dostępne w jednej z dwóch form: ” Single Limit ” i ” Multiple Limit „. ” Pokrycie S.L.C. z pojedynczym limitem zapewnia pojedynczy limit. Jeśli posiadasz ten rodzaj S.L.C., nie ma maksymalnej kwoty, która mogłaby być wypłacona w przypadku roszczenia odpowiedzialności przekraczającego limit pokrycia. ” Multiple Limit ” Pokrycie S.L.C. zapewnia zakres kwot płatności. Jeśli masz ten rodzaj S.L.C., firma zapłaci do maksymalnej kwoty ustalonej przez firmę i osobę pozywającą. Reszta należy do Ciebie, aby zapłacić z własnej kieszeni.

Podsumowanie


Ubezpieczenie OC dla radcy prawnego jest ważną częścią planu ochrony każdej firmy. Niezależnie od tego, czy jest to firma prawnicza o ugruntowanej pozycji, czy osoba fizyczna pragnąca rozpocząć własną praktykę, należy chronić się przed stratami finansowymi, jeśli coś pójdzie nie tak. Mając to na uwadze, przedstawiliśmy cztery kluczowe elementy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla konsultanta prawnego:

 • PIP Coverage – Chroni przed wydatkami medycznymi dla osoby poszkodowanej lub uszkodzeniem jej zdrowia w wyniku Twojego zaniedbania.
 • Professional Indemnity (P.I.) Coverage
 • Jeśli zostaniesz pozwany za szkody, jest to pokrycie, którego będziesz potrzebował, aby zapłacić drugiej stronie opłaty prawne i odszkodowania, jeśli zostaniesz uznany za odpowiedzialnego.
 • Summed-up Loss Coverage (S.L.C.)
 • Zapewnia zryczałtowaną wypłatę w przypadku, gdy jesteś zaangażowany w roszczenie odpowiedzialności i przegrasz sprawę.
 • Podsumowanie.

Co mam zrobić, jeśli nie mam ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej?

Ubezpieczenie OC dla radcy prawnego jest koniecznością, jeśli pracujesz jako konsultant prawny. Jednakże, nawet jeśli twój stan tego wymaga, niektóre stany nie wymagają od firm zakupu ubezpieczenia od odpowiedzialności. Należy również upewnić się, że masz odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli nie masz pokrycia PIP lub S.L.C. w miejscu, możesz stanąć w obliczu ruiny finansowej, jeśli ktoś zostanie ranny na swoim terenie lub podczas świadczenia usług dla klientów. Nawet jeśli nie uważasz, że jest to konieczne, warto sprawdzić z dostawcą ubezpieczenia, aby zobaczyć, czy oferują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla konsultantów prawnych. Jeśli tak, to warto poprosić ich o potwierdzenie, że spełnia wymagania swojego stanu. Warto również porozmawiać z adwokatem lub innym przedstawicielem prawnym o pokryciu, którego potrzebujesz, aby chronić interesy firmy, jak również swoje własne.